Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa šefom misije OEBS u Srbiji Marcelom Peškom.

„Srdačan sastanak sa Marcelom Peškom, kojem sam čestitao preuzimanje dužnosti šefa Misije @osce_serbia i izrazio posvećenost nastavku dobre saradnje koju naša zemlja ima sa ovom organizacijom. Istakao sam uvjerenje da će bogato diplomatsko iskustvo uvaženog sagovornika doprinijeti unaprjeđenju procesa na kojima ćemo zajednički da radimo“, napisao je Vučić na Instagramu.

On dodaje da je posebno naglasio da Srbija, uprkos izazovima sa kojima se suočava, smatra da OEBS i dalje predstavlja najznačajniju bezbjednosnu platformu za dijalog i da je spremna da doprinese revitalizaciji i osnaživanju konstruktivnog dijaloga i zajednički zacrtanim planovima koji će se usklađivati sa napretkom i stvarnim potrebama Srbije na reformskom putu.

„Naglasio sam da je Srbija ozbiljno i dogovorno pristupila sprovođenju preporuka ODIHR u pogledu izmena Zakona o jedinstvenom biračkom spisku, medijskih zakona i izbornog procesa članova Savjeta REM-a, o čemu sam detaljnije obavijestio novog šefa Misije OEBS u Srbiji. Razgovarali smo i o drugim temama od značaja za našu buduću saradnju, a ja sam ponovio zahvalnost na podršci koju nam OEBS pruža na putu ka punopravnom članstvu u EU, kroz pomoć i saradnju na polјima vladavine prava, lјudskih prava i demokratije“, zaključio je on na Instagramu.

Tagovi