Doskorašnji trener Teleoptika preuzima brigu o prvom timu
Novi trener Partizana je – Nenad Stojaković. Posle nekoliko dana većanja, crno-beli su pronašli rešenje za mesto upražnjeno rastankom sa Srđanom Blagojevićem i poziciju šefa stručnog štaba poverili doskorašnjem strategu Teleoptika.

Stojaković je odmah stupio na dužnost, debitovaće posle reprezentativne pauze kad u Humsku, na početku drugog kruga šampionata Srbije bude došao pančevački Železničar, a trebalo bi da se zadrži do kraja sezone. Posle toga, klub iz Humske 1 će na odgovornu poziciju imenovati stranca, verovatno Španca, kao što je, gostujući u podkastu „2×45“, nagovestio Predrag Mijatović. Baš na njegovu inicijativu je i postavljen Stojaković.

„Na predlog potpredsednika za sportska pitanja Predraga Mijatovića, na sednici Upravnog odbora usvojena je odluka o imenovanju novog šefa stručnog štaba. Crno-bele će od naredne utakmice predvoditi Nenad Stojaković, dosadašnji trener prvog tima Teleoptika. Stojaković je nekadašnji fudbaler Partizana, a u trenerskoj karijeri sarađivao je sa većinom naših mladih igrača, koji su pod njegovim vođstvom došli do titule prvaka Omladinske lige posle 13 godina i prvi put u istoriji kluba igrali UEFA Ligu mladih. Novom treneru i stručnom štabu želimo puno sreće“, napisali su crno-beli u zvaničnoj objavi na Tviteru.

Imenovanje Nenada Stojkovića ima utemeljenje u činjenici da je sa velikim brojem aktuelnih prvotimaca već sarađivao. U pitanju su Milan Roganović, Nikola Simić, Vanja Dragojević, Ognjen Ugrešić, Nemanja Trifunović, Dimitrije Janković, Dušan Jovanović, Bogdan Kostić, pa je i to prevagnulo u razmišljanima čelnika crno-belih.

O tome kako vidi karakteristike svakog od navedenih talenata, Stojaković je govorio baš za Mozzart Sport uoči beogradskog meča sa Hibernijanom.

Stojaković ima 45 godina, a osim u Partizanu igrao je za Rad, Banat, kragujevački Radnički i Smederevo, dok je u inostranstvu bio u PAOK-u, iranskom Širinu, Honvedu i u jednom klubu iz Vijetnama. Što se tiče trenerske karijere počeo je kao saradnik Radomira Kokovića u Voždovcu – i kako je to sudbina namestila, upravo će mu Koković biti prvi rival, pošto predvodi Železničar – zatim je radio u mlađim kategorijama Partizana, sa kojim je bio omladinski prvak Srbije u učesnik UEFA Lige mladih, dok se u inostranstvu oprobao u Sloveniji, ali se na klupi Gorice zadržao samo 28 utakmica, posle čega je dobio šansu u Teleoptiku.

Partizanovu filijalu je ostavio na prvom mestu Srpske lige „Beograd“, bez poraza u početnih 12 kola, sa jasnom idejom da Optičare vrati u Mozzart Bet Prvu ligu.

Posle smene Srđana Blagojevića, na mečevima sa Javorom i Novim Pazarom, Partizan su predvodili Marko Jovanović i Đorđije Ćetković i ispunili osnovni zadatak, zabeleživši dve pobede, vredne liderske pozicije na tabeli.

Tagovi