Tridesetsedmogodišnji Aleksandar Vukićević, za kojim je raspisana međunardona potjernica, uhapšen je u Zeti.
Vukićević je, prema navodima medija, član „kavačkog klana“.
„Službenici Uprave policije – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica i Sektora za borbu protiv kriminala su večeras, u Zeti, nakon višemjesečnog temeljnog planiranja, ciljane potrage i operativnog rada, locirali i u taktički preciznoj akciji lišili slobode operativno interesantno lice A.V. (37) člana jedne organizovane kriminalne grupe, za kojim je raspisana međunarodna potjernica zbog krivičnog djela kriminalno udruživanje“, saopštili su iz Uprave policije (UP).
Kako su dodali, „Uprava policije je kroz proaktivne mjere i radnje u realizaciji ove aktivnosti identifikovala jaku logističku mrežu koja je pružala podršku licu A.V. u pogledu skrivanja i kretanja“.
„Uprava policije raspolaže operativnim saznanjima o drugim povezanim licima i nastavlja sa preduzimanjem mjera i radnji u cilju razbijanja mreže podrške članovima organizovanih kriminalnih grupa“, zaključili su iz UP.

polusvijet