Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je ogromna izlaznost u srpskim sredinama na lokalnim izborima na KiM od jutros najsnažnija slika srpskog jedinstva i da je zato velika nervoza u Prištini.

„Srpske opštine u srpske ruke! Zbog toga je velika nervoza u Prištini. Čak i izborni dan Vjosa koristi za napad na Srpsku listu (SL) jer i ona zna da ćemo danas konačno vidjeti leđa Kurtijevim gaulajterima“, naveo je Petković na mreži X, reagujući na napade predsjednice privremenih prištinskih institucija Vjose Osmani na Srpsku listu.

Istakao je da napad na SL zbog ogromnog odziva Srba vodi ka još većoj izlaznosti Srba i ponovio da je pobjeda Srpske liste presudna za opstanak Srba na KiM.

(Tanjug)

Tagovi