Košarkaši Partizana Mozzart Bet su sinoć savladali Anadolu Efes u 3. kolu Evrolige u Areni, a već sjutra će odigrati prvu gostujuću utakmicu u novoj sezoni AdmiralBet ABA lige. Crno-bijeli danas kreću put Splita gdje će se sastati sa domaćom ekipom u Maloj dvorani „Gripe“, u subotu od 18 časova, svega 43 sata posle završetka evroligaškog duela sa Efesom.

Parni valjak u ovaj meč ulazi nakon pobede u prvom kolu protiv Krke (84:78), dok je Split poražen na gostovanju u Dubaiju rezultatom 92:58.

Pred put u Split, trener Partizana Mozzart Bet, Željko Obradović, je iznio svoja očekivanja:

Imamo određenih problema, pa ćemo vidjeti u kom sastavu ćemo izaći sutra. Očekujem doprinos svih igrača, ali nam je potrebna svježina od onih koji su imali manju minutažu. Nakon 48 sati od prethodnog meča veoma je teško igrati, ali moramo da se spremimo. Split je promijenio ekipu i trenera, ali znamo kako je igrati tamo. Moramo da budemo maksimalno oprezni i sa poštovanjem prema protivniku. Energija će nam biti najvažnija„, kazao je Obradović.

Osvrnuo se najtrofejniji evrpski trener na meč sa Efesom.

Vjerujem da smo pobijedili veoma dobar tim. U prvom poluvremenu smo igrali veoma dobro, a u drugom je to bilo drugačije, bez agresivnosti koja je u prvom delu bila očigledna. Kako god, ovo je važna pobjeda za nas. Čestitam mojim igračima na odrađenom poslu „, rekao je Obradović.

Komentar pred utakmicu dao je i Ajzak Bonga:

Sjutra nas čeka nova utakmica i mislim da je, prije svega, najvažnije da se oporavimo od prethodnog meča. Moramo da nadoknadimo odmor, spavamo dobro i regenerišemo se kako bismo bili spremni za Split. Oni mogu da budu vrlo nezgodan protivnik, zato je važno da budemo spremni na sve, da uđemo maksimalno skoncentrisani u meč i da pokušamo da upišemo još jednu pobjedu„, istakao je Bonga.

 

Tagovi