Hrvatska ponovo demonstrira kolonijalni odnos prema Crnoj Gori. Prema pisanju „Večernjeg lista“, Zagreb je Podgorici uputio novu diplomatsku notu u kojoj zahtijeva „rješavanje pitanja povratka imovine hrvatskoj zajednici“.
Drugim riječima – Crna Gora treba da posluša i ispuni sve što Hrvatska traži, pa makar i protivno sopstvenim interesima i zakonima. Radi se o 51 porodici iz Tivta, kojima je, kako se tvrdi, oduzeta imovina tokom devedesetih.
Ono što posebno zabrinjava i što vrijeđa zdrav razum jeste činjenica da u Podgorici vlada muk. Ni premijer, ni predsjednik države, ni ministar vanjskih poslova nemaju snage da jasno i odlučno odbace ucjene Zagreba. Ovo dolazi kao samo još jedan od mnogobrojnih zahtjeva Republike Hrvatske a sve nakon pitanja koja je ta zemlja pokrenula, krajnje interesantno, gotovo odmah nakon izglasavanja Rezolucije o genocidu u Jasenovcu, Dahau i Mathauzenu. Time Crna Gora djeluje kao država bez kičme, spremna da ćuti dok joj susjedi diktiraju uslove.
Hrvatska ovakvim pritiscima ne pokazuje nikakvu brigu za prava svojih sunarodnika, već koristi svaku priliku da Crnu Goru drži u podređenom položaju i da demonstrira svoju moć u procesu evropskih integracija. To je sramotna praksa ucjena, kojom se Podgorica ponovo dovodi u poziciju da bude „taoc“ tuđih nacionalnih interesa.
Ćutanje crnogorskih vlasti nije ništa drugo do bruka i sramota. Država koja nema snage da odgovori na ovakve pritiske ne može računati da će je iko uvažavati ni u regionu ni u Briselu.
Vrijeme je da vlast u Crnoj Gori konačno prestane da šuti i da jasno kaže: evropski put da – ali ne po cijenu poniženja i potčinjavanja.

VJEROVATNO VOLE DA IH GUZE HRVATI…TO SU DVA STRANA OBAVJESTAJCA KOJI SU DOVEDENI DA DOKRAJCE MONTEPRKNO
Koliko je zla Srbima uradio iz nehata Andrija Mandić sa crkvom i dovođenjem Krivokapića na čelo ZBCG 2020.G .Da smo sad vise ugroženi nego za vreme DPS-a.
Je.la obadvojicu u glavu raspala EU !U Albaniji se vidjelo da Milatović ko pudlica leti za gazdom Iz NDH i ne odmiče se od njega.