Gradski odbor Pokreta Evropa sad u Podgorici je na večerašnjem sastanku jednoglasno pružio punu podršku gradonačelniku Saši Mujoviću da, kako su saopštili, „i ubuduće odgovorno upravlja Glavnim gradom“.

„Od preuzimanja gradske uprave, gradonačelnik Mujović pokazao je energičan i neposredan pristup vođenju grada – direktnom komunikacijom sa građanima, brzim reagovanjem i odgovornim donošenjem odluka u javnom interesu. Pitanje Botuna izdvojeno je kao prioritet od najvećeg značaja za građane Podgorice i šire područje koje gravitira Glavnom gradu – iz zdravstvenih, ekoloških, finansijskih, ali i razloga povezanih sa putem evropskih integracija“, naveli su iz PES-a.

Saopštili su i rješenja:

„Spriječiti ekološku katastrofu i dugoročna zagađenja rijeke Morače i Skadarskog jezera; spriječiti finansijski kolaps/bankrot Glavnog grada kroz rastuće penale i štete; spriječiti negativne posljedice po proces EU integracija Crne Gore“, istakli su iz podgoričkog PES-a.

Gradski odbor PES-a je konstatovao da je „Mujović učinio sve što je do njega da se u saradnji sa nadležnim institucijama i stručnom javnošću pronađe alternativna lokacija.

„Ali, u ovom trenutku izbora nema, te bi nečinjenje proizvelo nesagledivu štetu po zdravlje ljudi, životnu sredinu i finansijsku stabilnost Podgorice“, naveli su iz PES-a.

Poručili su da će PES nastaviti saradnju sa „odgovornim subjektima“.

„Pokret Evropa sad će nastaviti saradnju sa onim političkim subjektima iz aktuelne većine koji imaju odgovoran odnos prema ključnim pitanjima razvoja i unaprjeđenja kvaliteta života u Glavnom gradu. Svi koji odustaju od takvog pristupa imaju legitimno pravo da bez PES-a, a sa drugim političkim konstituentima, pokušaju da konstituišu neku novu većinu“, naglasili su iz PES-a.

Za kraj su poručili da su spremni za izbore:

„Odbor je zaključio da je, zbog dosadašnjeg konkretnog rada i rezultata koje je postigao, aktuelni gradonačelnik Mujović zavrijedio većinsko povjerenje građana Podgorice, što se u svakom momentu može testirati i pred stanovništvom Glavnog grada“, zaključili su iz PES-a.

Tagovi