Dronom iznad predsjedničke palate upravljali Ukrajinac i Belorus
Foto: Pexels
Dron koji je letio iznad palate Belveder u Varšavi neutralisale su Službe državne zaštite, a za upravljanje njim osumnjičeno je dvoje mladih državljana Bjelorusije i Ukrajine, rekao je danas portparol poljskog ministra za koordinaciju specijalnih službi Jacek Dobržinski.
„Poričemo glasine da je u pitanju masovna špijunska akcija”, rekao je Dobržinski i dodao da je prerano za potvrdu bilo kakvih dodatnih detalja.
Premijer Poljske Donald Tusk sinoć je na društvenim mrežama objavio da su u akciji privedena dva državljana Bjelorusije.
Poljska je u stanju visoke pripravnosti nakon što je više ruskih dronova prošle nedjelje uletjelo u njen vazdušni prostor, što su evropski zvaničnici opisali kao namjernu provokaciju.