Srpski narod je ohrabren vraćanjem politike zdravog razuma i mirovnim inicijativama na čelu sa predsjednikom SAD-a Donaldom Trampom, a naročito posvećenošću njegove administracije borbi protiv zloupotrebe pravosuđa, čiji je cilj suzbijanje slobodnog izražavanja demokratske volje naroda, istakao je predsjednik Repubike Srpske Milorad Dodik.
„Niko ne razumije našu muku bolje od predsjednika Trampa koji je i sam rekao: „Kada radikalna ljevica ne može da pobijedi na demokratskim izborima, zloupotrebljava pravosuđe i neistomišljenike šalje u zatvor. To je njihova standardna taktika širom svijeta“. Predsjednik Tramp je pobijedio – i ja ću pobijediti. Neću dozvoliti da me prijetnje zatvorom zastraše da bih se sklonio sa funkcije“, napisao je Dodik u objavi na društvenoj mreži X.
U Šmitovoj Njemačkoj, dodao je Dodik, riječima koje kao da su proročki bile upućene upravo Šmitu, potpredsjednik Vens jasno je iznio moralni stav: „Kada vidimo da evropski sudovi poništavaju izbore, a visoki zvaničnici prijete da će poništiti i druge, moramo se zapitati da li zaista poštujemo dovoljno visoke standarde.“
„Mi nismo sami u borbi protiv diktatora poput Šmita. Јa neću posustati. Ostajemo nepokolebljivi, zajedno sa našim prijateljima u svijetu koji se bore za demokratiju. Sve ovo čemu danas svjedočimo predstavlja nastavak sankcija koje su uveli Obama, Bajden i Šmit protiv Republike Srpske, zato što stojimo uz predsjednika Trampa – protiv masovne migracije, protiv veza iranskog režima i Sarajeva – a zalažemo se za slobodno i ponosno izražavanje našeg nacionalnog identiteta zagarantovanog Dejtonskim sporazumom. Nisu nas slomili sankcijama – neće ni zloupotrebom pravosuđa“, poručio je Dodik.

Ako propadne Mile-Ronhil, propade nam celo srpstvo. Nadam se da je narod svestan kolko nam je vazan ovaj „patriota“, prevarant i vrhunski korupcioner za goli opstanak.
Mora da ti nije ime Jakov @ već si neki mudžedehin čim voliš da nelegitimni švaba smenjuje presnednika Srpske pa bilo ko bio i kakav god bio.
Ugledaj se na Izrael na sve četiri strane ratuju bre,počela kopnena ofanziva 🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱
Ti sam a Vucic ce iskaliti sav bijes na njemu supetavac čuš cik trajala….