Situacija u Srbiji ostaje pod kontrolom vlasti, ali nije isključeno da će se protesti nastaviti, izjavio je ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko.
„Ne isključujem da će se ova situacija nastaviti. Međutim, za sada možemo reći da situacija u suštini ostaje pod kontrolom rukovodstva vlasti i organa za sprovođenje zakona Srbije. Zaista se nadam da će tako i biti“, rekao je Bocan-Harčenko za TV kanal „Rusija 24“.
Bocan-Harčenko je ranije rekao da, iako su neki od demonstranata iskreno usmjereni na „ispravljanje postojećih problema, spoljne antisrpske snage su iskoristile situaciju“.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je nedavno objavilo saopštenje u kome je istaklo da Moskva ne može ostati ravnodušna prema onome što se dešava u bratskoj Srbiji, koja „u teškim okolnostima pokazuje snagu da sačuva samostalnost i brani svoj suverenitet“.
(RT Balkan)
