Suštinska diskusija o ukrajinskoj temi između Moskve i Vašingtona, koja traje od početka godine, veoma je korisna i daje rezultate, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
„To što je sadašnja američka administracija obnovila direktni dijalog, u potpunosti je u skladu sa normalnom diplomatskom praksom, čije je napuštanje pod Džoom Bajdenom bilo suprotno zdravom razumu.
Suštinska diskusija o ukrajinskom pitanju između Moskve i Vašingtona koja se vodi od početka godine je veoma korisna i daje rezultate“, rekao je Lavrov, objavljeno je na veb-sajtu ruskog Ministarstva spoljnih poslova, prenijela je agencija TASS.
Lavrov je istakao da je upravo zahvaljujući istrajnosti predsjednika Donalda Trampa, kijevski režim pristao na prijedlog Rusije da se nastave pregovori u Istanbulu.
(Tanjug)
