Beranska policija je u odvojenim aktivnosti koje su sprovedene u cilju sprečavanja ulične prodaje narkotika i razbijanja mreža dilera opojnim drogama, procesuirali tri osobe i zaplijenili kokain i marihuanu.

„Kontrolom lica S.B. (23), koje je upravljalo motociklom, policija je pronašla i oduzela manje pvc pakovanje sa sadržajem bijele praškaste materije za koju se sumnja da je opojna droga kokain. Tom prilikom ovo je lice testirano na prisustvo opojnih droga u organizmu i utvrđeno je da je pozitivan na prisustvo kokaina i marihuane, te je on lišen slobode zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, dok je protiv njega podnijeta i krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga“, saopštili su iz Uprave policije (UP).

Osim toga Interventna jedinica policije je u Beranama kontrolisala i vozača motocikla, operativno interesantno lice A.J. (30).

„Kod njega su pronađene dvije tablete sa liste opijata. On je odbio testiranje na prisustvo psihoaktivnih supstanci u organizmu i lišen je slobode zbog prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, dok je u odnosu na pronađene tablete sa liste opijata upoznat tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, koji se izjasnio da se protiv ovoga lica podnese prekršajna prijava zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga“, naveli su iz UP.

Nadalje, postupajući po naredbi Osnovnog suda u Beranama, službenici kriminalističke policije Odjeljenja bezbjednosti Berane su izvršili pretres porodične kuće i pomoćnih objekata koje koristi S.B. (25) u naselju Buče.

„Pronađeno je i oduzeto 23 komada municije različite vrste i kalibra. Po nalogu tužioca koji je upoznat sa događajem municija je upućena na vještačenje u Forenzički centar Uprave policije, dok će po njegovom nalogu protiv R.B. (64), oca S.B., poslije odgovarajućih vještačenja, biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija“, zaključili su iz UP.

Tagovi