Ana Vintur povlači se sa mjesta glavne urednice američkog Voga nakon 37 godina.

Modna magnatkinja britanskog porijekla (75) napušta funkciju koju je obavljala duže od bilo kog drugog urednika, ali će zadržati visoke pozicije u Vogu.

Ana će nastaviti da bude globalna urednička direktorka Voga, kao i glavna direktorka za sadržaj u matičnoj kompaniji.

Pokojna kraljica Elizabeta II ju je 2017. godine nagradila za zasluge u modi i novinarstvu, a kralj Čarls ju je ranije ove godine naimenovao za počasnu pratilju.

Ana je u četvrtak saopštila osoblju da će u američkom Vogu biti uvedena nova uloga, šefica uredničkog sadržaja.

Prema izvještaju koji je objavila kompanija, Ana je rekla osoblju da želi da pomogne sljedećoj generaciji strastvenih urednika da uđu u polje sa idejama dok je najavila odlazak sa mjesta glavne urednice.

Odrasla u Londonu, Ana je bila urednica britanskog Voga prije nego što je preuzela kormilo njegove američke sestrinske publikacije 1988.

Ona je postala jedna od najprepoznatljivijih i najuticajnijih ličnosti u modnoj industriji.

Pored rada sa Vogom, organizovala je i Met Galu, priredbu za prikupljanje sredstava u Njujorku koja privlači poznate ličnosti, od 1995.

Poznata je po zaštitnom znaku – bob frizuri i tamnim naočarima.

(Cdm)

Tagovi