Predsjednik Aleksandar Vučić započeo je danas nešto posle osam časova u Palati Srbija konsultacije o mandataru za sastav nove vlade.

Vučić se prvo sastao sa predstavnikom Ruske stranke Slobodanom Nikolićem. Oko 9 časova predsjednik se potom sastao sa predstavnicima liste Savez vojvođanskih Mađara, čiji je nosilac predsjednik stranke Balint Pastor.

Vučić će se, kako je ranije saopšteno, danas sastati i sa predstavnicima liste Usame Zukorlić – Ujedinjeni za pravdu – Stranka pravde i pomirenja – Bošnjaci Sandžaka, Tomislav Žigmanov – Demokratski savez Hrvata u Vojvodini i poslaničke grupe „Mi-glas iz naroda“. Konsultacije o mandataru za sastav nove vlade će, kako je ranije izjavio predsednik, biti završene do petka.

Vučić je u ponedeljak rekao da je uputio pismo svim nosiocima lista i poslaničkim grupama u Skupštini Srbije, a da se pet ili šest lista prijavilo da učestvuje u konsultacijama.

On je kazao da posle razgovora očekuje da ga najveća poslanička grupa – SNS obavesti da li žele da formiraju vladu ili žele nove izbore, a ono što je izvjesno, kako je rekao, u toj stranci ne postoji raspoloženje za bilo kakvom prelaznom vladom, sa čime je i on saglasan.

Skupština je 19. marta konstatovala ostavku premijera Miloša Vučevića, čime je prestao mandat vlade, a rok za formiranje nove vlade ističe 18. aprila u ponoć.

(Novosti.rs)

 

Tagovi