„Poštovani građanke i građani Budve, onda kada se pitate kako izgleda povratak DPS-a na vlast u Budvi u zagrljaju ES-a, URA i Nikole Jovanovića, odgovor stiže promtno i egzaktno u vidu najbrutalnije zloupotebe vršenja vlasti i to odmah na startu“, saopštio je  odbornik Demokrata u SO Budva, Željko Franeta
Kako je rekao, ova koalicija  je ignorisala zvaničan stav DIK-a i nezakonito formirala OIK suprotno svim pravnim i demokratskim načelima.
Naglasio je da niti Nikola Jovanović ima najveći broj mandata, niti najveći broj glasova da bi imao predsjednika OIK-a (kaže Nikola Jovanović koji tvrdi da je mandate osvojio on lično, a ne lista na kojoj je čak bio poslednji).

„DPS nije opozicija sadašnjoj vlasti i to ptice na grani znaju, PZP nema odbornika u lokalnom parlamentu da bi imao člana u OIK-u (Nikola Vučičević dolazi sa kvote NSD-a, a ne PZP-a). Ovakvu demonstraciju sile i bahatosti tri decenije smo živjeli, na svojim leđima iskusili gorke plodove iste i na žalost danas je to opet naša realnost“, istakao je Franeta.

On je ocijenio da Vječiti „čuvari Ustava“ i „poštenja“ majke nam Crne Gore gaze sve pravne norme kako bi po dobro poznatom modelu utjerali građanima njihovu vlast u kosti i stavili do znanja da neće gubiti vrijeme i da će vratiti Budvu na početna podešavanja, kao u vrijeme najbrutalnijih zloupoteba službenog položaja, pohare i progona svih i svega što nije njima blisko.

„Političke oponente blate i potkazuju, vrijeđaju i iznose neistine kako bi ih  diskreditovali, zaplašili i ućutkali. U odbore direktora efikasno imenuju istaknute DPS kadrove i pričaju priču o „projektnoj“ podršci koju će im  „naivan“ DPS pružiti. Počasni predsjednik DPS-a jasno ističe da nastupa sa scene a ne iz prikrajka, što danas vidimo i na samom djelu“, zaključio je u saopštenju.

Tagovi