Trener fudbalera Real Madrida Karlo Anćeloti odlučio je da napusti taj klub po završetku sezone.
Polemiše se već neko vrijeme o tome, pričalo se i letos da je Ćabi Alonso taj koji će ga naslijediti 2025. godine, a sada se klupko polako odmotava. Uprkos tome što ugovor sa klubom ima do 2026, Karlo Anćeloti je odlučio da prekine saradnju sa Realom čiji je najuspješniji trener u istoriji, piše „Onda Cero“.
Odluka je, navodno, konačna, bez obzira na to koje će trofeje Real Madrid osvojiti u aktuelnoj kampanji. Trenutno su lideri La lige, nedavno su ostali bez Superkupa Španije i u međusobnim okršajima protiv Barselone su podređen tim.
Anćeloti uživa svakog dana u klubu, ali osjeća da je vrijeme za novi korak i to nije penzija, već da se preseli u drugu zemlju. Pominjalo se da je on glavni kandidat za klupu reprezentacije Brazila, ali to je trenutno manje vjerovatno. Pričalo se o Romi kao mogućoj opciji…
Pomenusmo Ćabija Alonsa koji je prvi kandidat da ga naslijedi. Španca su jurili Liverpul i Bajern Minhen nakon najava odlazaka Jirgena Klopa i Tomasa Tuhela, no on je riješio da produži ugovor sa Bajer Leverkuzenom do 2026.
Real bi u slučaju njegovog angažmana morao da plati obeštećenje, ali to za njih neće biti problem ne bi li vratili bivšeg vezistu u Madrid.
Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit.
