Građanska aktivistkinja Maja Gardašević saopštila je u emisiji „Naglas“ na RTCG da ne stoji iza pokreta “Kamo sutra”.
“Mislim da su ovi protesti ujedinili ljude i da će u četvrtak biti još masovniji. Očekujem da studenti istraju u zahtjevima”, izjavila je Gardašević.
Istakla je da ne očekuje podnošenje ostavki uprkos protestima.
“Krvavi pir se dohodio 1. januara, danas je 13. Da je neko imao moralne odgovornosti da podnese ostavku, to bi uradio odmah ”, kazala je Gardašević.
Poslanik Demokratske Crne Gore Momčilo Leković izjavio je da svi imaju pravo na protest, ali…
„Niko nema pravo da mene i moje kolege naziva ubicama i da govori da su nam ruke krvave. I to neko ko je 30 godina cijelu Crnu Goru dijelio uzduž i poprijeko. Mislim na Mila Đukanovića. On se prvi javlja da o tome govori”, rekao je Leković.
On je istakao da 95 odsto ljudi na spiskovima koji pružaju podršku studentima, među kojima su kulturni radnici, sportisti, NVO aktivisti , nisu 30 godina ni jednu ružnu riječ izgovorili o bivšem režimu.
Ponovio je da je cilj da se zaustave reforme u bezbjednosnom sektoru.
Emisiju je obilježila oštra polemika Gardašević i Lekovića, nakon što je ona pokazala, kako je navela, „primjere targetiranja na društvenim mrežama koje je doživjela od Demokratske Crne Gore“.
“Bolje je bilo da ste se bavili time ko sam i što sam sa strane NVO sektora, jer ja imam organizaciju koja se bavi onkološkim pacijentima. Moje je bilo pravo hoću li ja u nekom trenutku za nekog da glasam, da li ću da ga podržim. Ali da me targetirate da me je poslao Milo Đukanović ili Bemaks, to vam neću dozvoliti”, rekla je Gardašević.
Na to je reagovao poslanik Demokrata.
“Ali, poslali su vas”, rekao je Leković.
Gardašević je uzvratila da će to morati da dokaže.
Istakla je da su joj pristalice Demokrata udarali na pokojne roditelje.
“Sad ćete vi da dokažete šta sam to ja i moji pokojni roditelji dobili od bivšeg režima”, kazala je Gardašević.
Leković je odgovorio da je ona tipičan predstavnik bivšeg režima i Mila Đukanovića.
„Gdje ste bili 2006. kada je bila nesreća na Bioču, gdje ste bili 15 godina nakon toga da pomenete tu nesreću“, upitao je Leković, prenosi RTCG.

E cujes ti pricu Gardasevickoj..
Neka joj neko objasni da ne može da se deklariše javno kao građanska aktivistkinja, kad ima člansku karte neke partije, JAVNO je uvijek u orvim redovima te partije, u ovom slučaju DPS i ove druge koje su opozicione, jer to svakako znači da traži politički interes u ovoj nesreći, posebno đecu da spominje… Đe je bila 2006.godine da traži odgovornost za nesreću na Bioču, samo je mašinovođa osuđen?
Đe je bila 2022.godine nakon masakra na Cetinju da traži ostavku gradonačelnika Cetinja, prvog čovjeka MUP-a u Cetinje, ministra Adžića i Raška Konjevića glavnog za nacionalnu bezbjednost.
Što je nocas obukla crninu, radi manipulacije, umjesto one majice sa protesta, print krvi, a samo sto se masakr desio? Đe je tu poštovanje prema žrtvama? NEMA POŠTOVANJA NI PREMA ŽRTVAMA,POSEBNO NEMA PREMA ĐECI, NI PREMA OŽALOŠĆENIMA.
SRAMOTA
Momo legendo
Samo Poreska uprava da izvrši kontrolu NVO koju vodi gosp.Gardašević, pa da vidite tok novca? To će je razotkriti i vidjeće narod CG odakle joj novac i koliko daje za onkološke pacijente a koliko uzima za sebe. Ali, Bog sve vidi gosp. Gardašević!
OČEKUJEMO DA PORESKA IUPRAVA PO HITNOM POSTUPKU ISPITA RAD TE NVO
Majina „istina“….
Objasnite joj da ne može da se deklariše javno kao građanska aktivistkinja, kad ima člansku karte neke partije, JAVNO je uvijek u prvim redovima te partije, u ovom slučaju DPS i ove druge koje su opozicione, jer to svakako znači da traži politički interes u ovoj nesreći, posebno đecu da spominje… Đe je bila 2006.godine da traži odgovornost za nesreću na Bioču, samo je mašinovođa osuđen?
Đe je bila 2022.godine nakon masakra na Cetinju da traži ostavku gradonačelnika Cetinja, prvog čovjeka MUP-a u Cetinje, ministra Adžića i Raška Konjevića glavnog za nacionalnu bezbjednost.
Što je nocas obukla crninu, radi manipulacije, umjesto one majice sa protesta, print krvi, a samo sto se masakr desio? Đe je tu poštovanje prema žrtvama? NEMA POŠTOVANJA NI PREMA ŽRTVAMA,POSEBNO NEMA PREMA ĐECI, NI PREMA OŽALOŠĆENIMA.
Ko normalan treba da izadje na TV duel
sa ovakvim prestavnicima kako kaze nevladinog sektora.
Njena usta su dosta mržnje izgovorila tako da šta se ima pričat sa takvima ili bilo kime ko zna da mlati i da vrijedja a sve iz ljubomore,inata,pakosti zbog odlaska jedne partije koja je mnogo zla nanijela…
Ko zna da kritikuje sve sto nije u redu Ok ali samo svojom glavom sudit i mlatit to je poniženje i pričat sa takvima.
Kako ide špijunaža, Žile?
Kama sutra, po kojoj je ova organizacija i donila ime, u potpunosti razotkriva njen nacin djelovanja. Perverzija i blud.
Ovaj komentar samo govori o tvojoj povrsnosti. Uzeli su ime albuma Rada Rapida.
Gospodjice Gardasevic, primjecujem da ni vi ni onaj Mijuskovic ne baratate bas vjesto sa terminima. Nisu vas dobro naucili. Nije dovoljno iskopirati studente Srbije, od parola preko majica, jer za razliku od vas oni znaju prosto prosirenu recenicu da sastave i da obrazloze svoje stavove sa kojima se neko slaze neko ne. Vi koristite termin – targetiranje? TARGETIRANJE je ono sto ste vi uradili kad ste potrcali na protest zbog TRAGEDIJE u stikle i sa sjajem na usta,da uperite prst u Demokrate i da ih optuzite da su im ruke krvave i lazno se predstavli kao GRADJANSKA AKTIVISTKINJA sto vi bas niste, i to je termin koji izgleda ne poznajete – ne tako davno se bili kandidat za odbirnika partije Andreja Milovica, a mirise i na to da ste dugo i u dps-u, vasa kariiera gradjanske aktivistikinje se zavrsila prije nego je pocela. Krvave ruke su vam davale potpise ovih dana. A vas kolega koji je ispao iz prvog plana Mijuskovic, ne zna razliku izmedju termina ZLOSTAVLJANJE i NASILJE. A ono sto u prilog Demokratama ide takodje je samo kratak osvrt koji rezimski advokat vas brani po kolumnama i ja cijoj televiziji i portalu. Bas me zanima ishod vase tuzbe protiv Demokrata, i ko ce vas zastupat na sudu 🙂
I sledeci put duze pantalonice, sve sa noga krece januar je! Ali vi to znate, vi ste medicinarka nadam se bolja nego sto ste politicarka, aktivistkinja i govornica .
Očito si joj lekciju Lekovicu..ali vise ne prihvataju duele sa njima…ISPOD TVOG NIVOA SU..Tipični DRPS predstavnici
Kad neke laprdave, bezobrazne i proste ženturače krenu da čovjeku iskopaju oči, bilo šta da im čovjek kaže, one se dohvate ,,mizoginije“ i vrijeđanja žena, a niko ne može biti odvratan kao bezobrazna žena, pa se često razočaram što sam žensko, kad vidim ovakve spodobe!
P.S. Znam da će me optuži za ,,mizoginiju“, ali ja ne vrijeđam žene, već se gadim ženturača!
Ovo je pravi predstavnik Demikrata, ni obraza,ni časti,ni morala.