Tri dana nakon saopštenja koje je izazvalo veliku pažnju javnosti, prije svega zvezdaša, navijačka grupa „Delije Sever“ ponovo se obratila javnosti, putem aplikacije „Telegram“ na nezvaničnom kanalu grupe.
Ovog puta u fokusu nalaze se novinari i mediji, ali i političari koji su došli na vlast u periodu posle Petog oktobra.
“Gospodo novinari” mi vrlo dobro pamtimo i znamo sa kim sigurno više nikada nećemo! Jednom ste nas, doduše na stisnutu šaku, prevarili da dolazi bolje vrijeme! Danas nas nećete naterati na raširenu i obojenu crvenom farbom, a pod izgovorom 15 nedužnih ljudi koji su tragično stradali u Novom Sadu, stoji u tekstu.
Saopštenje prenosimo u cjelosti:
– Gledamo članke i još uvijek ne vjerujemo da ove novine i portali pišu o tome kakvi smo bili nekad a kakvi sad, da brinu za Kosovo, da su toliko osjećajni postali, a znamo se tolike godine. Znamo da je vuk navukao jagnjeću kožu i pokušao da sakrije vrijeme kada su nas upravo gazde ovih novina proganjali po ulicama kada smo izlazili i bunili se protiv nepravdi kao što je recimo pomenuto izručenje Radovana Karadžića.
Takođe, ne možemo da shvatimo kakva se to ljudskost javila u ovim ljudima pošto im tada nije bilo bitno što je na protestima stradao čovjek.
Isto tako se sjećamo vremena kada smo mi izlazili, a oni hapsili za izručenje Ratka Mladića i za održavanje gej parade, gdje su uhapšene ljude vozili u kamionu prekrivenim kavezom od žice kroz Beograd, kao da su neku životinju ulovili, a ne čovjeka! Isto ne možemo a da se ne sjetimo da su skup vezan za podršku narodu na Kosovu nazvali “kosovo za patike”.
A da se dobro znamo potvrđuje sjećanje da su predsjedniku fudbalskog kluba pisali prekršajnu prijavu, a htjeli su krivičnu, za nošenje navijačkog duksa. A nije nam ni izbledjelo da su praveći neke emisije pokušali da od navijača naprave teroriste i problem broj 1 u državi.
“Gospodo novinari” mi vrlo dobro pamtimo i znamo sa kim sigurno više nikada nećemo! Jednom ste nas, doduše na stisnutu šaku, prevarili da dolazi bolje vrijeme! Danas nas nećete natjerati na raširenu i obojenu crvenom farbom, a pod izgovorom 15 nedužnih ljudi koji su tragično stradali u Novom Sadu i sa čijim porodicama duboko saosjećamo, kao što smo pokazali kroz dvije utakmice ne navijanja, da nas izvučete na ulicu ili unesete nemir među nas, jer znamo vas dobro, možda i najbolje od svih! Mi smo dva svijeta različita i sa vama ne dijelimo ni jednu ideološku ideju i prekinite više da nas proučavate, huškate, da ne bi mi krenuli da se bavimo vama na način na koji bi možda i trebali!
Što se tiče nas i naših izlazaka na ulicu, slike, snimci, krivične prijave i mnogo toga drugog govori više od bilo koje riječi! Mi smo mnogo puta bilo na ulici, problem je što niko osim nas nije bio mnogo puta, pa imate sliku tu kojom lažete sebe prvo, pa onda i ljude kojima se obraćate!
Bili smo mi i na studentskim protestima 1996. godine, ali i na mirditi 2024.! Ali je problem što ste vi i vaši sateliti bili sa druge strane ograde ponovo izvještavajući kako neki ultra desničari, ljudi iz prašume, kvare kulturne manifestacije! Uostalom, tako je već od 2000. godine“, stoji u tekstu na kanalu pod nazivom „Doksezemlja_okosuncakrece“ i dodaje:
„Kao što rekosmo, znamo se isuviše dobro, inače da nije tako, možda bi čak i suzu pustili nad vašim tekstovima, ali ovako teško – navele su Delije u saopštenju.
Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

bando crvena!!!huljine horde i bagra