Nikšićanin Mitar Vučinić (46), koji je sredinom novembra bježeći od policije u Budvi oštetio sedam-osam automobila, a za klojim je bila raspisana potjernica, predat je Odjeljenju bezbjednosti Budva, nakon što je uhapšen u Trebinju zbog krađa koje je izvršio u tom gradu, prenose „Vijesti“.

Vučinić , kome se na teret stavlja više krađa i uništavanje tuđe imovine, danas je uz krivičnu prijavu priveden dežurnoj tužiteljki u Kotoru.

Budvanska policija tragala je za Vučinićem, koji je 10. novembra ukrao „golf „cetinjskih registarskih tablica.

Njega su dan kasnije uočili inspektori budvanske policije u blizini fakulteta, kada su pokušali da ga izvuku iz ukradenog automobila.

Tada je Nikšićanin dao gas i počeo da vozi udarajući automobile, da bi potom udario u ogradu, poslije čega je pobjegao.

Potom je obio objekat iz kojeg je ukrao električni automobil.

Policija ga je odmah identifikovala, ali je on opet uspio da pobjegne.

Riječe je o višestrukom povratniku.

Vučinina je prekjuče uhapsila policija u Trebinju, poslije čega je deportovan do granice i po potjernici budvanske polciije na granici predat inspektorima.

Tagovi