Podgoričanin Rajko Peruničić, starosti oko 20 godina, koji je bio u zatvoru u Spužu, otrovao se prije dva dana, saznaje Borba.

Peruničić je pronađen u ćeliji, u nesvjesnom stanju, a sumnja se da se otrovao ljekovima.

U Kliničkom centru su, kada je dovezen, samo mogli da konstatuju smrt.

Peruničić je ranije hapšen zbog zlostavljanja jednog dječaka romske nacionalnosti.

Osnovni sud u Podgorici, prije tri godine, na predlog Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici, odredio je pritvor Rajku Peruničiću i Slobodanu Kovačeviću, za koje se sumnja da su zlostavljali maloljetnog Roma.

Peruničiću i Kovačeviću je pritvor određen zbog postojanja osnovane sumnje da su, u kratkom vremenskom periodu, izvršili tri krivična djela.

Takođe, hapšen je sa još dva lica zbog maltretiranja profesorice jedne srednje škole u Podgorici.

Tagovi