Cirkusa je stvarno dosta i vrijeme je da Milo Đukanović ode i za to ne treba birati način. Jer ga ne bira ni on u svom zločinačkom djelovanju, poručio je Marko Kovačević, funkcioner DF-a.

“I nacionalni Srbi i nacionalni Crnogorci pravoslavne vjeroispovesti imaju svoju pomjesnu Srpsku pravoslavnu crkvu. Ona nije crkva samo srpskog pravoslavnog naroda već i svih drugih koji su u njoj kršteni. Kao što ni u Crnoj Gori ne žive samo nacionalni Crnogorci već i drugi narodi.

Ako je Crna Gora u međuvremenu postala nacionalna država novostvorene crnogorske nacije koja ne prihvata pravoslavne i srpske elemente svoga bića, onda imamo posla sa mini NDH u 21. vijeku u Evropi. To znači da bi, kada bi imao dozvolu Đukanović rado izvršio etničko čišćenje Crne Gore od Srba. U to više nema sumnje.

Pozivamo građane islamske i katoličke vjeroispovjesti da ne učestvuju u Đukanovićevom zlom naumu i da oni ne budu ti koji će, jednoj manjini među pravoslavnim življem koja je otpala od Crkve, biti pomoćnici u formiranju neke parapravoslavne crkve koja ne bi imala vjernika.

Jer Đukanović za ovo što hoće da radi nema podršku pravoslavnog naroda u Crnoj Gori i da bi uopšte pokušao da ostvari to što je rekao neophodno je da za to ima pomoć muslimana i katolika, za koje bi najbolje bilo da se u te njegove radnje ne miješaju ni na jedan način.

Nacionalni Crnogorci pravoslavne vjeroispovesti moraju da zajedno sa Srbima u Crnoj Gori pomognu da Crna Gora opstane i da se naša SPC očuva u njoj.

U suprotnom Đukanović će ovu zemlju uvesti u sukobe koji samo mogu da je rasparčaju i unište.

Bolje je uništiti Đukanovića nego Crnu Goru!, kazao je Kovačević.

Tagovi