Ustavni sud Crne Gore je na današnjoj sjednici za predsjednika tog suda izabrao Budimira Šćepanovića koji u karijeri nije sudio ni jedan predmet, a poznat je kao aktivista Demokratske partije socijalista u podgoričkom naselju Masline.

Šćepanović nije bio sudija prije dolaska u Ustavni sud, gdje je došao samo zato što je blizak DPS-u.

Pri njegovom izboru nije zasmetala činjenica da je pod oznakom „tajno“ označena informacija o stanu od 90 kvadrata koje je dobio od prethodne Vlade.

Budimir Šćepanović rođen je 31. maja 1959. godine, u Bijelom Polju. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Podgorici, 1982. godine. Od 1985. godine do 1989. godine radio je u Republičkom Sekretarijatu za zakonodavstvo na normativno-pravnim i analitičkim poslovima. Nakon toga, radio je u Republičkom hidrometeorološkom zavodu, kao načelnik Službe za pravne i opšte poslove.

Od 11. januara 1993. godine do 24. marta 2004. godine obavljao je poslove savjetnika Ustavnog suda Crne Gore. Za Zamjenika Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore prvi put je izabran 24. marta 2004. godine, a drugi put 2. novembra 2011. godine.

Tagovi