Ovih dana smo imali priliku da pratimo medijska prepucavanja na relaciji premijer Zdravko Krivokapić – predsjednik Crne Gore Milo Đukanovića i premijer Krivokapić i savjetnik za bezbjednost u kabinetu predsjednika Veselin Veljović.
Od dana kad se pojavila vijest u medijima da će Vlada izglasati izmjene Zakona o stalnom prebivalištu, na društvenim mrežama su se pojavili pozivi na proteste širom Crne Gore, pa je tako kolona auta krenula iz Nikšića, ali je zaustavljena na Bogetićima zbog zabrane međugradskog saobraćaja. Grupa ljudi u toj koloni je odlučila da napravi blokadu na tom putnom pravcu. Tog dana desio se i incident sa službenim vozilom Vlade u kojoj je bila kćerka Premijera koja je štićena ličnost. Nekolicina građana se popela na haubu i onemogućavala vozilu da prođe.
Ono što je interesantno je da je nekoliko trenutaka prije inicidenta vozilo savjetnika za bezbjednost u kabinetu Predsjednika Veselina Veljovića nesmetano prošlo pomenutu blokadu putnog pravca.
Tog dana je Premijer oštro zaprijetio da će ruka pravde krenuti da djeluje u Crnoj Gori i pozvao Predsjednika države da pozove narod koji je izveo na ulice, da se vrate kućama.
Ali je sa adrese Veselina Veljovića stigla podržavajuća poruka Komitama i ohrabrivanje da se bore za svoja prava, takođe je rekao da je Premijer sam kriv zbog svojih izjava i djelovanja što su ti ljudi ustali da traže ono što im pripada.
Iako je imalo elemenata za pokretanje krivične prijave, Premijer je ostao samo na saopštenjima za medije i nije povukao nijedan konkretan slučaj.
Takođe, ministar policije Sergej Sekulović se oglasio, ali ništa više od saopštenja nije učinjeno, već su tzv. Komite mogle nesmetano da divljaju i pokazuju svoje pravo lice, prebijajući vojnike, oficire i obične građane.
Narednih dana, oko 100 građana, tzv. Komita, je blokirala putni pravac Nikšić – Podgorica i nekoliko sati nakon blokade se povlačila.
Na društvenim mrežama se opet pojavio poziv za okupljanje koji se održao u 19h u nekoliko gradova Crne Gore, pa se i premijer Krivokapić oglasio tim povodom i optužio Veljovića da stoji iza organizovanih protesta i okupljanja i da preko Patriorsko – komitskog saveza djeluje i podstiče na sukobe i nemire u državi.
Međutim, ni sinoć Premijer nije preduzeo konkretne korake da sankcioniše Veljovića i uhapsi ga, već je dao saopštenje, Veljović uzvratio i sve je ostalo na tome, a da ne pričamo o ministru policije Sekuloviću koji se zavukao u mišiju rupu i ne izlazi sem kad treba da napadne one koji su ga i doveli na to mjesto.
Pitamo se, ko je uopšte dozvolio Veselinu Veljoviću da prođe nekažnjeno kao bivši direktor Uprave policije, kada je davao naređenja da se hapsi sveštenstvo i monaštvo, lideri tadašnje opozicije, da se prebija nedužni narod na protestima i okupljanjima. I ti ljudi su tada tražili svoja prava, pa ih Veljović nije podržao kao što iz sve snage podržava patriote koje brane državu za svoj džep, a ne za sve građane ove države.
Umjesto da sada Veselin Veljović sjedi u spuškoj ćeliji, on je ispijao kafe sa potpredsjednikom Vlade Dritanom Abazovićem i pisale su mu se zahvalnice za sav doprinos državi i policiji.
Gospodo iz Vlade, Premijeru, Ministre policije, ovaj narod je žedan pravde i nema ništa od par saopštenja koje i jedna i druga strana daju, djelujte konkretno i pravedno, svakome po zasluzi, a za ovo par dana smo vidjeli ko je zaista zaslužio da bude iza rešetaka. Čekamo vas!
