Na promociji filatelističkog izdanja povodom 60 godina prvog leta čovjeka u kosmos, održanoj u muzeju „Pošte Srbije, v.d. direktora ovog javnog preduzeća Zoran Đorđević prikazao je i poklon pripremljen za predsjednika Rusije Vladimira Putina.
Serija jubilarnih maraka, namijenjena za ruskog predsjednika, nosi broj jedan, a uz nju stoji poruka: „Kolektivno sjećanje ruskog i srpskog naroda o velikim uspjesima obavezuje nas na nova zajednička dostignuća u budućnosti“.
Na poštanskim markama su likovi ruskih kosmonauta Jurija Gagarina i Germana Titova, kao i prve žene kosmonauta Valentine Tereškove, a na izložbi se mogu vidjeti i neke od izuzetno vrijednih i ijretkih poštanskih maraka objavljenih u Srbiji i Rusiji sa temom istraživanja kosmosa.

