Piše: Feđa Pavlović
E moj druže komitaški.
Za čiji li ćeš interes zamahati zastavom u narednoj auto-koloni?
Za interes prevaranata i privilegovanih parazita, čije besramlje i lopovluk ovih dana isplivavaju na vidjelo kao fekalije poslije poplave.
Za interes bande koja je uspjela da te ubijedi da smo ti neprijatelji mi, a saveznici oni sa po četiri nekretnine i kreditom od države.
Takvi su ti dali zastavu u ruke, da bi sjutra tom zastavom mahao za “Državu” — za njih i njihove stanove. A ti moj druže komitaški živiš kao podstanar.
