Piše: Feđa Pavlović

E moj druže komitaški.

Za čiji li ćeš interes zamahati zastavom u narednoj auto-koloni?

Za interes prevaranata i privilegovanih parazita, čije besramlje i lopovluk ovih dana isplivavaju na vidjelo kao fekalije poslije poplave.

Za interes bande koja je uspjela da te ubijedi da smo ti neprijatelji mi, a saveznici oni sa po četiri nekretnine i kreditom od države.

Takvi su ti dali zastavu u ruke, da bi sjutra tom zastavom mahao za “Državu” — za njih i njihove stanove. A ti moj druže komitaški živiš kao podstanar.

Tagovi