Poslanik Demokratskog fronta Slaven Radunović kazao je da nije bilo potrebno da bilo kod konsultuju jer ne smatra da van sale ima kvalifikovanijih ljudi da preduzmu korake koje bi tužilaštvo dovelo u red i kako bi doveli do toga da se točak pravde okreće u pravom smjeru, dodajući da se taj točak dosad “vrtio u rikverc“.

On je kazao da je značajan dio tužilačke mreže u v.d. stanju što se odražava na funkcionisanje tužilaštva i ostvarivanje zakonskih nadležnosti.

Dodao je da je ovo pitanje političko. Naveo je da je vrijeme da se pokrenu procesi koji su neminovni, a koji ste vi koji ste sada u opoziciji zaustavljali.

“Čulo se ovih dana kako mi imamo dobre zakone, a da imamo problem u implementaciji. Pa zašto ih niste implementirali te zakone, zato što je zakon dobar samo ako je primjenljiv“, poručio je Radunović.

“Ako je zakon dobar, a stanje je ovakvo, jeste li vi željeli da bude tako, jeste li vršili pritisak na tužilaštvo, ako ste nevini u svemu da li ste onda bili neradnici, treće rješenje ne postoji“, kazao je on poručujući da će tužioci početi da rade te da ne moraju više da se boje raznih Lazovića, Mićunovića…

Tagovi