Reagovanje poslanika Demokratskog fronta i potpredsjednika DNP-a Dragana Bojovića, na tekst Opštinskog odbora DPS-a Danilovgrad.
Reagovanje prenosimo u cjelosti:
Na prozivke iz Opštinskog odbora DPS-a Danilovgrad, ko laže, a ko govori istinu, odgovor najbolje znaju mještani Spuža kad opštinski DPS-funkcioneri u svojoj političkoj i statusnoj bahatosti zauzmu i školu i parking ispred škole za svoje partijske svrhe.
Stoga kategorički ponavljam da je DPS partijski zloupotrebljavao, kao što i dalje zloupotrebljava sve škole i sve institucije u Danilovgradu! A što se tiče krajnje prostačkih i primitivnih insinuacija o postavljenjima “po dubini i visini” u mojoj porodici, spremno ću odgovoriti. U porodici Rada i Zorke Bojović, od nas šestoro potomaka svi smo završili fakultete. Štaviše, u porodici imamo sedam fakultetskih diploma jer je moj brat, episkop Kirilo, završio dva fakulteta, a da ne nabrajam i viša naučna zvanja, kojih takođe imamo u porodici.
Naglašavam i da su se tokom svih ovih godina gospoda iz lokalne vlasti DPS-a u Danilovgradu predano trudila da se niko iz naše porodice ne zaposli u opštini Danilovgrad. U Danilovgradu je radila samo moja najstarija pokojna sestra, nek joj je vječna slava i spomen, koja se bila zaposlila prije nego je DPS preoteo vlast i devastirao Danilovgrad i svu Crnu Goru.
A sada je toj gospodi očigledno krivo što nas četvoro iz familije, koji smo preživjeli svu političku i ekonomsku kataklizmu i torturu DPS-a, uopšte i radimo. Nekako bi svi oni, očigledno, voljeli da su još u moći pa da nas protjeraju i uzmu nam koru hljeba.
Ali ostrašćena birokratija danilovgradske opštine, na žalost, mora prihvatiti realnost i činjenicu da je do promjena došlo, i da vrijeme “ćeranja i proćerivanja” odlazi u prošlost.
I, na kraju, u obavezi sam da još nešto saopštim toj gospodi, kad je već političku raspravu svela na lični nivo: anonimni spisatelj, koji je sročio to besramno saopštenje DPS-a, nije dostojan da pomene ni ime moje porodice, a kamoli da polemiše s nama. I posebno nije dostojan da pominje mog brata, vladiku Kirila, kao i našu svetu Mitropoliju crnogorsko-primorsku Srpske pravoslavne crkve.
