Očekujem da predstavnik Crne Gore neće u Kninu učestvovati u obilježavanju etničkog čišćenja i masovnih zločina nad srpskim narodom. Crna Gora nema šta da traži tamo gdje se slave i veličaju ustaštvo i ubistva civila, djece, žena, staraca, poručio je poslanik DF-a Jovan Vučurović potpredsjedniku Vlade Dritanu Abazoviću.

Na taj način će, smatra Vučurović, nova vlast napraviti otklon od bivšeg režima koji je svoj antisrpski karakter, svoju mržnju i ostrašćenost, najsnažnije, namjerno i perfidno, pokazivao upravo ovim potezom- tako što je predstavnik DPS-a, nikako Crne Gore, zajedno sa hosovcima, zengama i drugim zlikovcima stajao u istom stroju, dok su kninskom tvrđavom odjekivale Tompsonove pjesme.

-Možemo danima pričati o spoljnopolitičkim prioritetima Crne Gore, ali postoje stvari preko kojih se ne može preći, postoji nacionalni ponos i sjećanje na naše žrtve u jednoj zločinačkoj akciji u kojoj je, inače, učestvovao i NATO savez.

Narod koji je pobijedio na izborima 30. avgusta, u ogromnom procentu je srpski narod, i niko nema pravo da nas više ponižava u Crnoj Gori, iako se to I dalje čini- od nekolika nova priznanja lažne države Kosovo, sankcija Rusiji, sad I Bjelorusiji, protjerivanja ambasadora Srbije i nespremnosti da se on vrati na mjesto koje mu pripada, pokušaja smjene ministra Leposavića, bez ikakvog razloga, itd…

Dakle, pozivam vas da spriječimo novo brukanje ove države, bez obzira na to da li ćete biti izloženi nekim pritiscima da tamo učestvujete. Čast je valjda iznad svega. Svjedoci smo da su rane iz devedesetih još freške, I nema potrebe da ih jednim takvim potezom produbljujemo. Uz podsjećanje da je ista ruka koja je vršila zločine u oluji, bljesku, Medačkom džepu, mučki likvidirala i ljude iz nikšićko-šavničke grupe u Lori. Pošto se ovdje pokazuje senzibilnost za sve žrtve osim za srpske, ajde da vidimo hoće li se nešto promijeniti- kazao je Vučurović.

Tagovi