S obzirom da je Ambasada Crne Gore na Kosovu ostala bez diplomata a da je opstanak crnogorskog etničkog bića na tim prostorima ugrožen, lako je zaključiti da je situacija po nas i više nego zabrinjavajuća i alarmantna, predsjednik Udruženja i Unije Crnogoraca Kosova Slobodan M. Vujičić.

„U tom smislu apelujemo na Vladu i predsjednika Crne Gore da što prije i bez populističkih nadgornjavanja pristupe rješavanju ovog problema sa posebnom ozbiljnošću i senzibilitetom kako ne bi ugrozili naš ionako težak položaj a samim tim i interese matične nam države“, navodi Vujičić.

 

Tagovi