Piše: Goran Danilović, lider Ujedinjene Crne Gore
Bili smo dužni da nakon što smo posljednom snagom izvojevali slobodu, ne mijenjamo ni ulje u ovoj razurenoj državnoj mašini zajedno sa DPS-om.
Sve dok prošle godine nisu krvoločno kidisali na narod i Crkvu, dok nam nisu obećali traktorijadu, mogli smo pokušavati da se dogovaramo i nadgornjavamo. Nadajmo se da će to biti moguće sa nekim novim DPS-om kada se odrekne vođa i politike koji su nas doveli do ivice ponora. I, naravno, kada odgovorni budu kažnjeni.
Nije vino pošto pređe bješe – nije trebalo da bude!
Ipak, izgleda, mijenjačemo i „ulja“ i ministre.
Kasno je da i sada pozivam na dogovor ali naučićemo još jednom na vlastitim greškama, i to kao najgori ponavljači;
Ko neće prijatelja za prijatelja hoće DPS za gospodara.
