“Nisam zadovoljan radom policije, uopšte ne radi svoj posao. I dalje su ljudi veoma bliski Veljoviću i režimu Mila Đukanovića na ključnim pozicijama, čak su neki i unaprijeđeni, što nije dobro za državu”, rekao je Stevan Simijanović koji na ruci nosi prsten dobijen na poklon od patrijarha Teofila, a ne kako neki mediji spekulišu da ima veze sa tajnim organizacijama, to je, kako on ističe, hadžijski prsten.
Simijanović kaže da nije siguran koliko policija radi svoj posao zbog toga što misli da je duboko u njoj ostao kadar Veljovića i da Veljović komanduje i tzv. komitama koje udaraju direktno na demokratiju sa svojim nastupima.
“Nadam se da sadašnji direktor policije ima snage da se izbori sa tim i da se otarasi uticaja Veljovića”, navodi Simijanović.
Ističe da je Rezolucija o Srebrenici jedan sramotan čin gdje su ga Demokrate mnogo razočarale, kao i jedan dio Demokratskog fronta koji je ostao uzdržan.
“Rezolucija o tzv.genocidu u Srebrenici je nož u leđa bratu, isti, ako ne i veći od priznavanja lažne države Kosovo. Sam naslov Rezolucije etiketira Srbe. Ta rezolucija je ono što nije moglo da prođe u Ujedinjenim Nacijama, to je britanska Rezolucija koja je malo ublažena da bi mogli da spinuju, a suština te Rezolucije je proglasiti srpski narod genocidnim, što je sramno urađeno od strane ljudi koji su imali najviše srpskih glasova”, kaže Simijanović koji tvrdi da je to velika izdaja interesa naroda i dobrosusjednih odnosa jer sada ulaze u tabor sa DPS-om protiv koga smo se svi borili.
Simijanović ističe da poznaje gospodina Leposavića otkad zna za sebe, ali da nisu školski drugovi, kako pojedini navode. “Poslednjih 20 godina, nažalost, nemam kontakt s njim niti sam urgirao da bude u Vladi Crne Gore. Imam veoma visoko mišljenje o njemu, ovo što mu je urađeno smatram da je nepravedno”, kaže Simijanović.
On smatra da se kriza u Vladi Crne Gore stvara da bi se došlo do novih izbora i to je plan DPS-a koji, kako navodi, mnogi nasedaju na tu priču i gutaju bombone koje im DPS baca.
“Vlast mora da se vrati na originalni dogovor. Da u Vladi učestvuju sve partije koje su iz vladajuće većine, pa i sve manjine kao što su Bošnjaci i Albanci da im se daju određena ministarstva i da krene da se gradi država na zdravim nogama”, naglašava Simijanović i dodaje da je trenutno rešenje da se prevaziđe kriza u Vladi Crne Gore rekonstrukcija, koja bi uključila vladajuću većinu i to bi bilo jedino dobro rešenje za narod u Crnoj Gori.
“Do mimoilaženja u Vladi je došlo još u novembru, dogovor nije ispoštovan još tada. Moj stav nije bio da Demokratski front ne može da bude u Vladi, baš suprotno, treba da budu. Kadar Demokratskog fronta je trebalo da dobije određeni broj minisarstava i to je bio dogovor na koji su svi pristali, da bi nakon izbora u SAD, Krivokapić shvatio da ne mora da se drži tog dogovora.
“Nemačka, Velika Britanija i deo SAD koji pripada dubokoj državi je umešao prste”, smatra Simijanović koji ističe da radi ono što smatra da je u interesu svog naroda države.
(IN4S)
