Vijest da je predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić odlikovan Ordenom srpske zastave prvog stepena, bila je jedna od najzastupljenijih na društvenih mrežama.

Ubjedljiva većina srpskog naroda, brojne stranice, pojedinci, grupe, pozdravile su odlikovanje predsjednika NSD i uzrazile uvjerenje da će odnosi Crne Gore i Srbije biti sve jači, uprkos politici vlade Crne Gore, koja je u mnogo čemu nastavila tamo gdje je DPS stao, kad je u pitanju odnos prema Srbiji. Među utiscima i zaključcima najviše se izdvajaja poruka “Nekome podrška od Sonje Biserko, a nekome orden od države Srbije”, što je aluzija na podršku koju je nedavno predsjednica Helsinškog odbora uputila povodom usvajanja Rezolucije o Srebrenici u Skupštini Crne Gore.

 Podsjetimo, Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas, povodom Vidovdana, odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama.

 Ordenom srpske zastave prvog stepena za naročite zasluge u razvijanju saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Crne Gore, posebnu u domenu zaštite prava i interesa srpskog naroda u Crnoj Gori, odlikovan je predsjednik Nove Srpske Demokratije Andrija Mandić. Ordenom srpske zastave prvog stepena ranije su odlikovani ministar spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Lavrov, šef kiparske diplomatije Nikos Hristodulidis, akamdemski slikar Nikolaj Aleksandrovič Muhin…

Tagovi