Luka Bar je najnebezbjednija luka u Sredozemlju i jedina koja nema video nadzor, tvrdi jedan od lidera DF-a i predsjednik PzP-a Nebojša Medojević.

Postoji samo jedna kamera koja registruje tablice na kamionima i automobilima. Ta kamera registruje tablice, ali nema video zapisa nikakvog. Nema uređaja za noćno snimanje tamo gdje se preuzima roba, neadekvatna je i ograda koja lako može da se preskoči. Ne postoje ni skeneri za kontrolu sadržaja. Ništa se ne snima, ništa se ne čuva od video zapisa. Ako i ima kamera one ne rade- istakao je Medojević na konferenciji za novinare.


On je istakao da u Luci takođe ne funkcioniše autonomni sistem veza.

U slučaju da nestane struja u Baru ostaće i luka. Ovo ne mislim samo ja, ovo je mišljenje i brojnih međunarodnih stručnjaka koji ocjenjuju da je Luka Bar crna bezbjednosna tačka. Moramo se svi zabrinuti, očigledno se radi o ljudskom faktoru. Ovo je sramota za Crnu Gori- dodao je Medojević.

Prema njegovim riječima, prethodna vlast je Luku Bar sistematski dugo godina kreirala kao crnu tačku gdje se obavljao šverc cigareta.

Ovo je sramota za cijelu Crnu Goru. Vlada Zdravka Krivokapića je samo nastavila šverc cigareta, po istom modulu kao prethodni režim- poručio je Medojević.

Tagovi