Predsjednik Vlade Zdravko Krivokapić nije dostavio Izvještaj o radu Vijeća za nacionalnu bezbjednost do 30. juna nadležnom skupštinskom odboru, čime je još jednom ponizio najviši zakonodavni dom, izjavio je poslanik SDP-a Raško Konjević.
Nedostavljanjem Izvještaja o radu Vijeća, čiji je predsjednik, premijer je prekršio Zakon o obavještajno bezbjednosnom sektoru Crne Gore, napisao je Konjević na svom Tviter nalogu.
Predsjednik Vlade @profKrivokapic jos jednom ponizava @SkupstinaCG i krsi Zakon.
Ignorise obavezu iz clan 10 stav 2 Zakona o OBSCG. Nije u zakonskom roku (30.6.) dostavio Izvjestaj o radu Vijeca za nacionalnu bezbjednost, ciji je predsjednik, nadleznom skupstinskom odboru. pic.twitter.com/XSwTjxvnYe— Rasko Konjevic (@raskokonjevic) July 2, 2021
