Po pitanju Crnogorske autokefalne crkve, premijer Zdravko Krivokapić ističe da je njegov stav uvijek isti – nepromijenjen.
„Ja sam vjernik SPC, poznajem i razumijem kanonsko pravo, znam šta je dogmatika i kako se dešavaju stvari na nivou svih pomjesnih pravoslavnih crkava, i naravno ne možete upoređivati nešto što je kanonski i nešto što nije kanonski priznato. Ja građanima dajem pravo na slobodu da biraju između kanonske i one koja nije opcije, svako može da bude vjernik tamo gdje hoće, po Zakonu o slobodi vjeroispovijesti dovoljna su tri čovjeka da bi napravila vjersku zajednicu“, rekao je premijer i dodao da je Zakon sjajan i da nije diskriminatorski.
