Spomenik Anđeliji Malović nije oskrnavljen uoči 13. jula od strane sljedbenika četničkog pokreta, kako je tvrdio lokalni DPS, već ga je nevrijeme srušilo početkom maja.

To utvrđeno u zapisniku o komunalnom nadzoru koji je sačinjen 2. maja.

 

Tog jutra u sedam sati komunalnog policajca pozvao je sveštenik, koji ga je obavijestio da je zatekao srušen spomenik u blizini crkve.

-Obavijestio me je da je sinoć vjetar, koji je jako duvao, porušio spomenik blizu crkve, i zamolio da dođem na lice mjesta da napravim zapisnik i fotografišem spomenik-piše u zapisniku sačinjenom 2. maja.

Inspektor je pola sata kasnije sačinio zapisnik, u kom je naveo da je spomenik izvaljen iz postolja i oboren na betonsku ploču.

Ovim je oporgnuta još jedna maliciozna konstrukcija DPS-a, koji svaku (ne)priliku koristi da podgrije međunacionalne tenzije u Crnoj Gori. Naravno, DPS-u i njihovim satelitima je najlakše da teret krivice za sve, pa i za ovaj nesrećni slučaj, prebace na Srbe kojima iz dana dan „prišivaju“ etiketu fašista.

Iz žabljačkog Odbora Demokratske partije socijalista juče su tražili da de hitno ispita taj slučaj i da nadležni kazne počinioce.

OO DPS Žabljak tvrdi da se skrnavljenje spomenika Malović, ne može posmatra kao pojedinačan, izolovan slučaj, već da je to „matrica po kojoj se od saradnika okupatora pokušavaju načiniti heroji“.

-Ovaj bezumni čin nastavak je divljačkog pokušaja revizije istorije i poništavanja antifašističkih vrijednosti u našoj državi. Takav skaradni događaj, već viđen i u drugim gradovima naše države, šalje istu poruku kao i skrnavljenje spomenika narodnom heroju Ljubu Čupiću. Vlast koja veliča četništvo i izbjegava da građanima čestita dan kada se obilježava antifašistički ustanak, svakako svojim činjenjem, doprinosi postupcima od kojih se zgražava svaki pošten i častan građanin Crne Gore- navodi se u saopštenju.

 

 

Tagovi