Piše: Velimir Čabarkapa
Opštinski Odbor Kluba mladih Nove Srpske Demokratije Pljevlja
Svjedoci smo da su Demokratama u poslednje vrijeme puna usta lajanja po Demokratskom Frontu i liderima istog, a posebno po predsjedniku Nove Srpske Demokratije Andriji Mandiću. Ali evo u poslednje vrijeme vidimo i to da KRADU program rada DF-a – NSD-A. Naime, toliko su iznevjerili svoje glasačko tijelo (Srbe) svojim nakaradnim postupcima u skupštini sa izglasavanjem raznih zakona, rezolucija (antisrpskih) da sada pokušavaju da se iščupaju i spasu propadanja time što Predlog rezolucije Genocida u Velici koju je DF podnio još 28.12.2020 godine predsjedniku skupštine Aleksi Bečiću koju je on naravno odbio, a sada istu tu rezoluciju podnose oni-demokrate 16.07.2021 godine.
Isto tako 13.11.2020 godine Nova Srpska Demokratija je podnijela zahtjev predsjedniku skupštine Bečiću da se u skupštini izglasa zakon po kojem će dan rođenja Petra Drugog Petrovića Njegoša biti državni praznik koji je Bečić takođe odbio, da bi 23.06.2021 godine klub poslanika demokrata predložio da se dan rođenja Petra Drugog Petrovića Njegoša proglasi državnim praznikom.
Zbog svih činjenja Demokrata koji našeg Mitropolita Joanikija pozovu na proslavu 13-og jula i na toj proslavi krenu sa veličanjem Titove ideologije koja je poznata po bratoubilaštvu i po tome da su zabranjivali da se slavi krsna slava i Božić i bilo koji vjerski praznik, po tome da su ubili oko 200 sveštenika SPC a među njima i imenjaka našeg Mitropolita Joanikija.
Iz svega ovoga ja smo došli do zaključka da demokrate ne mogu sa Srbima, a ne mogu ni bez Srba. Takođe iz njihovih postupaka se može vidjeti da su oni jedna od najlicemjernijih političkih partija koja je izlagala narod za sve pare, jer ipak su njima draže i milije strane (Njemačka, Velika Britanija, Amerika) ambasade i njihovo mišljenje od svog naroda. Samo možemo da vam kažemo da ste vi jedna najobičnija COPY-PASTE stranka i da vam to neće proći. Izdali ste svoj narod koji vam je dao povjerenje, i malo vam je to nego ste krenuli da napadate Demokratski Front. DF koaliciju koja je jedina ostala do kraja ono što su bili uvjek, one koji nisu pogazili ni jedno predizborno obećanje svojom voljom, već vašom samovoljom vežući im ruke u svakom smislu, one kojima KRADETE skupštinske inicijative i predstavljate ih vašim! Pa imate li vi draga gospodo išta „SVOJE“ ili pola kopirate od ambasada, a pola od DF-a kojeg su vam puna usta? Dosta ste lagali i varali narod! Dalje nećeš moći!
