Član Pokreta za promjene i potpredsjednik MM PzP-a Ivan Kopitović odgovorio je gradonačelniku Kotora Vladimiru Jokiću na uvrede koje je uputio na račun njegovog partijskog kolege i poslanika u Skupštini Nikole Bajčetića.

Njegovo saopštenje prenosimo u cjelini:

Uvaženi gradonačelniče Jokiću, najmanje od Vas sam očekivao da ćete napasti lik i djelo vašeg kolege Bajčetića i nazvati ga imenom kakvim ste ga nazvali, pogotovo posle činjenice da je glasovima DFa i PZP-a data podrška svemogućem magistru iz Balabana i prvom spikeru parlamenta Aleksi Bečiću da sjedne u udobnu fotelju predsjednika Skupštine i tako zajedno sa 14 poslanika daje vještačko disanje odlazećem premijeru Zdravku Krivokapiću od milošte zvanom karanfil.

Prije 6 godina kada je u parlamentu Crne Gore prvi lopov ove države objavio rat Demokratskom frontu kada mu je u lice sasuto to što on zapravo i jeste, tada je bila jako popularna rečenica tadašnjeg zamjenika predsjednika skupštine ,,bolje majmun, nego lopov.”

A pošto ste Vi uvaženi gradonačelniče grada pod Vrmcem poslanika čiju je listu podržalo 133.000 ljudi nazvali budalom, sa zadovoljstvom ću Vam odgovoriti bolje i budala, nego to što Vi zastupate i podržavate. Vjerovatno su budale i 133.000 ljudi koji su dali podršku lažnom premijeru koji je i iz manastira Ostrog ali i 1. septembra ujutru umjesto kod onoga koji mu je ustupio čelno mjesto hitao u ulicu Džona Džeksona gdje je zetske kolače uveliko pripremio magistar iz Balabana nudeći ih gospođi Rajnke.

Očito da je umijeće i finte sa fudbalskih terena prenio i u kužini pa je Džudi nakon porcije zetskih kolača i lisnatog kolašinskog sira servirala kao dezert sporazum koji je kasnije potpisan.
Tim sporazumom ste prekrojili izbornu volju građana Crne Gore i za šaku grantova sa jedne i šaku vlasti sa druge strane udarili na ljude koji su pretrpjeli najveću muku unazad 6-7 godina otkad traje otvoreni sukob na relaciji DF- Đukanović.

I umjesto da se ušima pokrijete zbog momka koji je zbog ideala i ideje platio cijenu odlaskom u zatvor, pognete glavu zbog njegove familije koja je ispaštala i ispašta dan danas samo zbog toga što su preko 30 godina prepoznati kao istinski opozicionari, Vi ste gospodine Jokiću udarili na mladog momka i talentovanog poslanika pokazujući elementarno nevaspitanje i nekulturu.

Mi nismo pristali na zulum Mila Đukanovića pa nećemo ni na ovaj pokušaj tragikomičnog dua u odlasku Krivokapić-Bečić, tako da ako se kolega Bajčetić konsultovao sa liderima DF-a oko jedne stvari sinoć, ja ću se konsultovati i sa kolegom Bajčetićem i sa liderima DF-a da vam se jednom za sva vremena stane na put.

Izađite na izbore i izmjerimo se!

I usput kažite Momu Koprivici da ne može da uhapsi Brana jer njegove kolege iz partije nisu izabrale novi tužilački savjet…

Tagovi