Epidemiološkinja Instituta za javno zdravlje (IJZ) Marija Božović, povodom Međunaordnog dana mladih, pozvala je na vakcinaciju protiv koronavirusa.
„Vi, mladi ljudi, upravljate pandemijom. Više nismo nemoćni. Imamo jedan cilj, da sačuvamo slobodu koju smo izborili“, poručila je Božović u video poruci na Tviteru IJZ-a.
Danas se obilježava međunarodni dan mladih. Naša epidemiološkinja, dr Marija Božović, poručuje mladim ljudima: "Vi, mladi ljudi, upravljate pandemijom. U 2020. pandemija je kontrolisala nas, sada mi preuzimamo kontrolu. Vrijeme je sad. Od tebe zavisi. Vakciniši se!" 👇👇👇 pic.twitter.com/4EypUC9oMD
— Institut za javno zdravlje Crne Gore (@ijzcg) August 12, 2021
Kazala je da je sada glavni zadatak zajednička borba protiv kovida.
„Vakcinacija je više od toga da otvorite vrata i sebi i drugima za brojne žurke i slavlja. Ona je dokaz zrelosti, ozbiljnosti, odgovornosti. U 2020. pandemija je kontrolisala nas, sada mi preuzimamo kontrolu. Vrijeme je sad. Od tebe zavisi. Vakciniši se“, poručila je Božović.
