Prve nedjelje oktobra od korona virusa preminule su 52 osobe, a zabrinjavajući je broj umrlih u odnosu na svakodnevni broj nobooboljelih.
Za samo dva dana, 5. i 6. oktobra preminule su 22 osobe.
Broj oboljelih početkom mjeseca ne prelazi 450, a najviše je bilo 7. oktobra kada je zabilježeno 444 nova slučaja.
Tokom septembra preminulo je 197 osoba.
Najviše je umrlih bilo u martu i to 271.
U Crnoj Gori je od korona virusa preminulo 1.980 ljudi.
Iz Instituta su danas ublažili mjere, pa nije potrebna kovid propusnica za ulaz u tržne centre i poslovne zgrade.
Danas je saopšteno da je nakon novog presjeka registrovano još 391 novopozitivnih na virus korona i da su preminule još osam osoba.
Očigledno je epidemija uzela veći mah nego što se očekivalo.
Zabrinjavajuća je takođe i činjenica da sve više mladih ljudi gubi borbu sa ovom opakom epidemijom.
Do sada smo mogli da zaključimo da građani moraju da nauče da žive sa ovim virusom jer sve je neizvjesnije kada će doći kraj ovoj agoniji u kojoj se nalazimo.
Ono što je najbitnije je da budemo savjesni i zajedno i odgovorno pobijedimo epidemiju.
