Naš narod je dugo bolovao od brozomore, pa od milomore, ali se nadam da će se konačno iscijeliti, izjavio je Episkop buenosaireski i južnocentralnoamerički Kirilo kazao je danas nakon liturgije u Crmnici.

– Kako to je naš blaženopočivši Mitropolit Amfilohije govorio, bolovao je naš narod od brozomore, pa milomore, pa evo nadamo se da ćemo se konačno iscijeliti- dodao je on.

Episkop je ocijenio  da je normalno da hrišćani vladaju hrišćanskim zemljama i narodima.

– Normalno je da ljudi koji vladaju u hrišćanskim zemljama budu pobožni, jer ljudi koji se odriču vjere i Boga onda se odriču djeda, pradjeda, tradicije i nacionalnosti. Svega počnu da se odriču i potpuno se pretvore u neke strane elemente ovome narodu i pričaju neku pogrešnu istoriju- poručio je on.

Episkop Kirilo je u Crmnici služio liturgiju na dan Svetog Stefana i Jelene Štiljanović, u crkvi Svetog Nikole u Boljevićima.

Tagovi