Danas je u Podgorici rganizovan skup podrške uhapšenom Luki Vojvodiću, koji je priveden zbog navodnog lomljenja spomenika borcima NOR-a u Piperima.
“Jasno nam je da je rukovodećoj strukturi Uprave policije, udarnoj pesnici diktatorskog režima Mila Đukanovića, bila potrebna priča, da je mladić koji je pokrenuo „trobojka revoluciju“ i redovni učesnik litija za odbranu svetinja porušio spomen obilježje borcima protiv fašizma, jer su litijski pokret sa fašizmom i poistovjećivali“, poručio je okupljenima Manojle Krsmanović.
„No, nije mi jasno zašto nova vlast, koja je ranije osuđivala hapšenje Luke Vojvodića, danas ništa ne čini da se sprovede pravda i dođe do istine. Istina je, dragi prijatelji, da Luka nije porušio spomen obilježje i da nevin leži u Spužu! “
On je pozvao i parlamentarnu većinu na izglasavanje sudskog i tužilačkog savjeta kako se ovakvi slučajevi ne bi više dešavali.
Nismo došli ni da žalimo Luku. Luka ima složnu familiju, prijatelje i djevojku koja ga čeka da se iz zatvora vrati. Luka ima zanat u rukama i indeks Elektrotehničkog fakulteta koji čeka da bude ispunjen. Za žaljenje je, nasuprot Luki, država koja se ne osvrće na svoju mladost. Za žaljenje, a bogami i za građansku neposlušnost ili radikalnije mjere protesta, poručila je Jasna Ivanović okupljenim građanima.
„Država je rekla, odnosno sudija u ime njeno, u završnici suđenja, kako „nije logično“ da je Luku maltretirala policija. Reći ćemo – nije logičan ni haos u ANB-u. Nije logično da službe nisu zaštitile život preminule djevojke u Tuzima iako je za tim oficijelno vapila. Nije logično da, uprkos insistiranju javnosti, nemamo registar seksualnih prestupnika. Nije. Pa tome ipak svjedočimo.“
Okupljeni su zatražili da predstavnike porodice i organizatore skupa prime na razgovor ministar unutrašnjih poslova gdin Sekulović i dir. Uprave policije gdin Brđanin, kao i potpredsjednik Vlade zadužen za bezbjednosni sektor gdin Abazović i predsjednik Skupštinskog odbora za bezbjednost gdin Knežević, kako bi se detaljnije u neposrednom kontaktu upoznali s Lukinim slučajem
Takođe zahtijevaju ponovno suđenje, slobodno i nepristrasno.
Okupljenima se obratio i Zdravko Kasalica, bivši vojni oficir koji je zajedno sa svojom suprugom bio priveden.
„Luka je osuđen zbog skrnavljenja jedne ploče. Da li je bitnija ta ploča što je oskrnavljena ili što je oskrnavljen jedan život koji tek treba da stvara i gradi Crnu Goru? Je li ta ploča toliko vrijedna u Crnoj Gori? Sjećate li se jednog čovjeka koji je promijenio đedov spomenik da bi se dodvorio prethodnoj vlasti?“
On navodi da atak na Luku nije samo atak na njega i njegovu porodicu već na Crkvu.
„Ako vi gušite onog ko se sa svojim mladim životom bori za slobodu i dostojanstvo, ako gušite nekoga ko slobodno iskazuje svoju vjersku i nacionalnu pripadnost, onda bolje da kažete svim tim ljudima od 18, 19 ili 20 godina da sjede kući i da ćute! Jesu li to sinovi kakve mi želimo? Ja ne!“
On je takođe zatražio ponovno suđenje.


