Predstavnice majki sa troje i više djece održaće pres konferenciju u 11 časova ispred zgrade Skupštine Crne Gore.
Koordinatorka pokreta, Željka Savković, ranije je poručila majke sa troje i više djece traže od Vlade vraćanje naknada koje su im ukinute.
– Da se uradi zakon da sve majke budu obuhvaćene njim, a da se majkama koje su ostvarile stečeno pravo po zakonu iz 2015. godine, konačno vrate njihova neustavno oduzeta stečena prava. Vrijeme je da pošaljete poruku bivšoj vlasti, da majke nijesu bile monstrumi finansija Crne Gore, bombe, Crveni Kmeri, uličarke, besposličarke. Samo majke koje je bivša vladajuća većina zarad političkih poena zloupotrijebila i prevarila i pokazala svim budućim kako niko i nikad, ne treba da udari na najveće svetinje koje je Bog ostavio na zemlji da bi stvorile život na njoj – istakla je tada Savković.
