Odbornici Skupštine Grada Trebinja jednoglasno su podržali dodjelu gradskih priznanja – Povelje grada Trebinja i Počasni građanin grada Trebinja, koje je predložio gradonačelnik Mirko Ćurić.
Najviše priznanje ovog grada – Počasni građanin – dodijeljeno je bivšem predsjedniku Predsjedništva SR Crne Gore, predsjedniku Republike Crne Gore i predsjedniku Vlade Savezne republike Jugoslavije Momiru Bulatoviću, posthumno.
Ovo priznanje se posthumno dodjeljuje Momiru Bulatoviću za pomoć Trebinju u najtežim trenucima Odbrambeno-otadzbinskog rata, kada je svojim diplomatskim umijećem doprinio da se Trebinje sačuva od neprijatelja i da srpski narod opstane na ovom prostoru – pojasnio je predsjednik Skupštine Dragoslav Banjak.
