Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović primila je treću buster dozu vakcine protiv koronavirusa.
Ona je pozvala građane da se obavezno vakcinišu kako bi, kako je rekla, zajedno doprinijeli zaustavljanju širenja zaraze u populaciji.
„Nakon gotovo dvije godine borbe sa pandemijom, danas sa vakcinama, a uz poštovanje epidemioloških mjera možemo svi zajedno da doprinesemo zaustavljanju širenja zaraze. Ovaj virus je pokazao nevjerovatnu moć mutacije i infektivnost koja na svjetskom nivou naučnoj zajednici predstavlja ogroman izazov kako da zauzmu prednost u odnosu na bolest“, poručila je Borovinić Bojović.
Ona je kazala da su vakcine spasile svijet od mnogih zaraznih bolesti te da ne smijemo zaboraviti da su ljudi masovno umirali od tuberkuloze, malih boginja, ali da su vakcine omogućile da zaborave na tragedije ogromnih razmjera koje su zbog toga zadesile čovječanstvo.
„Molim Vas da pružite šansu životu i vakcinišete se, jer samo tako možemo biti sigurni da ćemo biti brži od virusa i zaustaviti njegovo širenje u populaciji i mogućnost novih mutacija“, poručila je ona.
