Bivši službenik DFC-a (Digitalni forenzički centar) i jedan od glasnogovornika građanske inicijative „21. maj“ Ljubomir Filipović, jutros je pustio patriotsku suzu zbog sinoćnje pobjede Srbije protiv Portugala.
Naime, Filipoviću su zasmetala podignuta tri prsta fudbalera Srbije nakon utakmice, ali i majice „veseli se srpski rode“.
Pitamo se, da li je srpski rod trebao da tuguje posle onakve veličanstvene pobjede?
„Serbian football players wearing offical t-shirts of FS Srbije featuring name of the irredentist nationalist song which was the anthem of the church protest in Montenegro. The song goes „let the Serbian flag wave all the way from Prizren (Kosovo) to Rumija (Montenegro).“ napisao je Filipović na Tviteru.
„Srpski fudbaleri nose zvanične majice Fudbalskog saveza Srbije, koje promovišu ime iredentističke nacionalne pjesme koja je bila himna crkvenih protesta u Crnoj Gori. Pjesma glasi „nek se srpski barjak vije od Prizrena (Kosovo) do Rumije (Crna Gora)“.
Zašto bi išta od ovoga bilo sporno po Filipoviću, pitamo se. Da li u svemu on vidi velikosrpski nacionalizam kao i predsjednik Crne Gore Milo Đukanović, i zašto građanima Crne Gore konstantno diže paniku?
Uostalom, ukoliko mu pjesma toliko smeta, ne mora da je sluša. Gospodin Filipović, poznat kao veliki ljubitelj muzike, može da sluša bilo koju drugu pjesmu, kao npr. „Don’t you cry tonight“ od velikih Guns ‘n’ roses. Zaista je fantastična!
A srpski rod se veseli, i veseliće se.

