Specijalno državno tužilaštvo dostavilo je juče podgoričkom Višem sudu snimke nadzornih video kamera povodom predmeta vezanog za teško ranjavanje Igora Krstovića. Sud nije uspio da za današnje ročište izdvoji snimke u koje je planirano da se izvrši uvid. Zbog toga, izvođenje tih video-zapisa sprovešće se kao dokaz na narednom ročištu.
Podsjećamo, na prethodnom ročištu oštećeni Igor Krstović nije se pred sudom pojavio da u svojstvu svjedoka oštećenog da iskaz povodom predmetnog događaja.
Igor Krstović je teško povrijeđen prošle godine kada je na njega pucano iz zasjede u podgoričkom naselju Zeta. Za povezanost sa ovim napadom terete se Vidoje Stanišić i Dragiša Bulatović.
Podsjećamo, u optužnici se navodi da su Bulatović i Stanišić postali pripadnici kriminalne organizacije koju je formirala NN osoba.
Prema navodima SDT-a, oni su 28. januara, vozilom “golf” otišli na Kakaricku goru u Podgorici, uzeli dvije NN osobe a zatim otišli u mjesto Balijače, Zeta, gdje su pratili Krstovića. Oni su, kako se dalje u dokumentu navodi, kada je Krstović naišao svojim autom, krenuli u njegovom pravcu, i tada je jedna NN osoba, sa zadnjeg sjedišta auta, iz automatske puške ispalila prema Krstoviću najmanje 28 hitaca, koji su ga pogodili nanoseći mu teške povrede.
(Dan)
