Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović oglasila se na Tviteru nakon performansa održanog ispred Ministarstva zdravlja i poručila da je „moralno, i u najmanju ruku ljudski, imati bar elementarno poštovanje i prema životu, i prema smrti“.
-Hvala mojim kolegama i svima ostalima, od sjevera, preko Podgorice do juga Crne Gore, koji su danas i javno i privatno, bez ikakve zadrške, kao nikad do sad, zajedno stali u odbranu profesije i cijelog zdravstvenog sistema. Moralno je, i u najmanju ruku ljudski, imati bar elementarno poštovanje i prema životu, i prema smrti. Najvažnije je da ostanemo ljudi. Vrijeme će suditi o našim djelima…- napisala je Borovinić Bojović na Tviteru.