Predsjednik SNP-a Vladimir Joković čestitao je Dane opština Kotor i Tivat.

– Nesvakidašnja ljepota, kulturno, istorijsko, duhovno i intelektualno nasleđe grada pod Orjenom zaslužuje da bude vodeća turistička i pomorska destinacija, a to će značajno uticati na unapređenje cjelokupne turističke ponude, ne samo Kotora  već i cijele Crne Gore. Drevni grad Kotor i njegovi brojni razvojni potencijali treba da se valorizuju na održiv način, uz, prije svega, poboljšanje životnog standarda građana i stvaranja bolje perspektive za mlade ljude, kako bi ovdje ostajali a ne odavde odlazili- dodao je on.

Joković je istakao i da je Tivat zasluženo postao prepoznatljiva turistička destinacija.

– U tome mu je umnogome pomogla priroda koja je ovaj lijepi grad nagradila brojnim prirodnim ljepotama. Građani Tivta, vrijedni primorci, umiju i mogu da iskoriste sve turističke potencijale koje ovaj grad posjeduje kako bi unaprijedili život svojih sugrađana a samim tim i pomogli razvoj zajedničke nam kuće Crne Gore.  Zato treba raditi na razvoju turizma, turističke privrede i ponuditi svijetu što ljepše i što bolje kako bi oni svoje investicije usmjerili u pravom smjeru. Uz iskrene čestitke povodom dana kada je Tivat oslobođen od fašističke okupacije, želim vam da godine u budućnosti provedete u miru, zdravlju i ljubavi, sa povoljnim vjetrom u jedra bolje budućnosti – zaključio je Joković.

Tagovi