Demokratska narodna partija Crne Gore obavještava javnost o skandaloznom ćutanju uprave Sekretarijata za finansije Glavnog Grada, a po zahtjevu za slobodan pristup informacijama predsjednika Savjeta mladih DNP Nemanje Baošića, naveo je Ranko Milić, odbornik DNP-a u Skupštini Glavnog Grada.

„Imajući u vidu da je zakonski vremenski okvir za odgovor na navedeni zahtjev 15 dana od dana podnošenja zahtjeva, dužni smo zaključiti kako se radi o očitom kršenju zakona, te naglasiti kako je uslijed navedenog Baošić dana 23.11.2021.godine Sekretarijatu za finansije Glavnog Grada podnio žalbu uslijed ćutanja uprave.“

 

„Sa aspekta odborničke funkcije koju obavljam u Skupštini Glavnog Grada dužan sam obavijestiti javnost o flagrantnom primjeru kršenja zakonskih normi, i to od strane onih koji bi trebali biti primjer građanima Podgorice. Umjesto navedenog suštinski radi se o još jednoj u nizu zloupotreba Glavnog Grada, odnosno gradonačelnika Vukovića koji očito ne želi da tražene informacije ugledaju svjetlost dana, te da građani Podgorice svojim očima vide kako i na šta se troši njihov novac.“ kazao je Milić.

Milić želi da pošalje poruku da će Demokratska narodna partija Crne Gore istrajati u namjeri da u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama uprava Glavnog Grada dostavi tražena dokumenta, a koja ćemo potom podijeliti sa građanima Podgorice i ostatka Crne Gore kao neophodan vid transparentnosti kojoj apsolutno težimo, odnosno da ćemo ostati posvećeni raskrinkavanju svih zloupotreba službenog položaja koje su i dan danas nažalost realnost našeg grada.

Duboko uvjeren ne još zadugo, zaključio je Milić.

Tagovi